Voz od Zaječara preko Majdanpeka do Požarevca ponovo saobraća. Zbog lošeg stanja pruge na deonici od Majdanpeka do Požarevca putnički voz nije saobraćao punih pet i po godina.
U novembru prošle godine završen je kompletan remont ovog dela pruge, u dužini od 90 kilometara.
Tokom prošlogodišnjih remontnih radova, koji su trajali šest meseci, kompletno su zamenjene šine, postavljeni su novi pragovi i tucanik.
U obaveštenju „Srbija Voz” a.d. navode da će od 1. marta 2019. godine vozovi koji su saobraćali na relaciji Zaječar–Majdanpek, produžiti saobraćanje do i od stanice Požarevac. Putnici na relaciji Majdanpek–Požarevac–Majdanpek u periodu od 1. do 7. marta 2019. godine putovaće savremenim dizel-motornim garniturama, uz voznu kartu po povlastici od 90%.
Vozovi koji su polazili iz Zaječara za Majdanpek u 06:30 i 14:55 časova, polaziće u 06:22 i 15:04 časova do Požarevca, kao i vozovi koji su iz Majdanpeka za Zaječar polazili u 09:00 i 17:40 časova, polaziće iz Požarevca za Zaječar u 06:15 i 15:08 časova.
Vozovi na relaciji Majdanpek–Požarevac–Majdanpek, stajaće u Brodici, Voluji, Kučevu, Kaoni, Zviždu, Rabrovu–Klenju, Češljevoj Bari, Majilovacu stajalištu, Stigu, Sopotu Požarevačkoj rasputnici i stajalištu.







