U Srbiji će ujutro i prepodne biti pretežno sunčano, a posle podne promenljivo oblačno i suvo. Vetar slab i umeren, u Vojvodini i na istoku Srbije povremeno jak, severozapadni. Jutarnja temperatura od 7 do 15, najviša dnevna od 26 do 30 stepeni.
U Zaječaru sunčano i toplije. Duvaće umeren vetar, severozapadnog pravca. Minimalna temperatura 14, maksimalna dnevna oko 28 stepeni. Sutra uglavnom sunčano i još toplije. Najniža temperatura 15, najviša do 32 stepena.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Očekivane biometeorološke prilike imaće relativno povoljan uticaj na većinu hroničnih bolesnika i osetljivih osoba.
Blagi oprez se savetuje osobama sa srčanim tegobama.
Meteoropatske reakcije su moguće u vidu glavobolje i poremećaja sna.
Usled priliva toplijeg vazduha savetuje se izbegavanje većih fizičkih napora i adekvatna zaštita od UV zračenja.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju lepo vreme i dobri uslovi za vožnju, ali da ukoliko je moguće vozači izbegavaju najtopliji deo dana za putovanje na duže relacije.
Posebna pažnja u vožnji potrebna je na deonicama na kojima je zbog radova saobraćaj izmenjen.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:45 časova, na graničnim prelazima na putničkim terminalima zadržavanje je: na izlazu iz Srbije na prelazu Šid za automobile i autobuse 120 minuta. Na teretnim terminalima na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije zadržavanje je: na Horgošu 180 minuta, Kelebija 120 minuta, Batrovci 120 minuta.