U Srbiji pretežno sunčano, sredinom dana i posle podne od severa ka istoku očekuje se prolazna umerena oblačnost. Duvaće slab vetar, južnih i zapadnih smerova, a u istočnoj Srbiji umeren i jak. Najniža temperatura od 1 do 3, a najviša od 7 do 17 stepeni.
U Zaječaru sunčano i toplije. Minimalna temperatura 4, maksimalna dnevna oko 16 stepeni. Duvaće umeren do jak vetar, jugozapadnog pravca. Sutra sunčano. Najniža temperatura 2, najviša do 15 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Očekivane biometeorološke prilike će imati pozitivan uticaj na većinu hroničnih bolesnika.
Izvestan oprez se savetuje asmatičarima.
Kod osetljivih osoba očekuju se meteoropatske reakcije u blažoj formi.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac. U višim predelima mestimino ima magle, vidljivost od 50 do 150 metara.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
- Utvrđuje se privremeni režim odvijanja saobraćaja, za sve vrste vozila, naizmeničnim propuštanjem vozila jednom saobraćajnom trakom, na putu Grlište – Grliško jezero – veza sa državnim putem IB 35 i Prlita – Avramica – veza sa državnim putem IB 36. Privremeni režim odvijanja saobraćaja važiće u periodu od 19. novembra 2024. do 28. februara 2025. godine, zbog izvođenja radova na rehabilitaciji lokalnih puteva. U vreme dok traje privremeni režim odvijanja saobraćaja, saobraćaj će se odvijati slobodnim delom saobraćajne trake nakon postavljanja svetlosne saobraćajne signalizacije, što će biti obeleženo saobraćajnim znacima.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:45 sati, na graničnim prelazimana putničkim terminalima nema dužih zadržavanja.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Gradini 300 minuta; na Kelebiji 120 minuta; na Batrovcima 60 minuta.







