U Srbiji prohladno uz umeren, a u Vojvodini i istočnoj Srbiji povremeno i jak severozapadni vetar. Kiša se očekuje još ujutro i pre podne na jugu i jugoistoku Srbije, a na visokim planinama padaće sneg. Tokom dana u svim krajevima suvo uz razvedravanje. Krajem dana severozapadni vetar u slabljenju i skretanju na južni.. Najniža temperatura od 4 do 8, a najviša od 13 do 17 stepeni.
U Zaječaru sunčano. Minimalna temperatura 5, maksimalna dnevna oko 14 stepeni. Duvaće umeren do jak, zapadni vetar. Sutra sunčano. Najniža temperatura 4, najviša do 19 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Poboljšanje biometeoroloških prilika doprineće smanjenju tegoba kod pojedinih hronično obolelih osoba.
Izvestan oprez se savetuje srčanim, cerebrovaskularnim i psihičkim bolesnicima.
Kao meteoropatske reakcije su mogući depresija i smanjenje radne sposobnosti.
Svim učesnicima u saobraćaju se preporučuje pojačana koncentracija.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta, popodne se očekuju veće gužve.
Auto-moto savez Srbije apelovao je na vozače da budu posebno oprezni na putevima u planinskim predelima. U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
- Od 28.10. do 5.11.2025. godine, ukoliko vremenski uslovi dozvole, izvodiće se radovi na izradi trotoara uz saobraćajnicu, na državnom putu I B reda broj 35, (od ulice Pavla Ilića do ulice Kosmajske), kroz grad Zaječar. Tokom izvođenja radova, saobraćaj će se odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila, i biće regulisan saobraćajnim znakovima. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:15 sati, na graničnim prelazimana putničkim terminalima: nema dužih zadržavanja. Na teretnim terminalima: Na Batrovcima 180 minuta; na Kelebiji 120 minuta i na Šidu 60 minuta







