У Србији претежно сунчано и топло. Ветар ће бити слаб и умерен, западни и југозападни. Најнижа температура од 9 до 18, а највиша од 30 до 34 степена.
У Зајечару сунчано. Минимална температура 16, максимална дневна око 32 степена. Дуваће слаб, југозападни ветар. Сутра сунчано и топлије. Најнижа температура 8, највиша до 34 степена.
БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА
Очекиване биометеоролошке прилике ће изазивати уобичајене тегобе код већине хронично оболелих и осетљивих особа.
Опрез се саветује кардиоваскуларним болесницима и астматичарима.
Заштита од UV зрачења и боравак у хладовини се препоручују око поднева.
АМСС
Ауто-мото савез Србије (АМСС) саопштио је да возаче у Србији очекују суви коловози.
Саобраћај је умереног интензитета, поподне се очекују веће гужве.
Ауто мото савез Србије апеловао је на возаче да буду посебно опрезни на путевима у планинским пределима. У планинским пределима присутан је ризик од одрона, а опрез је неопходан на путевима кроз клисуре, тунеле и усеке.
У Тимочкој Крајини путеви су суви. Повремени ситни одрони могући су дуж свих нестабилних камених косина, у клисурама, усецима, засецима, најизраженији су на Ђердапској магистрали и у клисури Коренатац.
- У Зајечару, у улици Милоша Обилића, од раскрснице са улицом Саве Ковачевића до кружног тока код болнице – радови на рехабилитацији до 8. јуна 2025. године, од 07:00 до 17:00 часова, уз наизменично пропуштање возила.
- Радови на рехабилитацији државног пута другог А реда број 165, деоница Зајечар – Звездан изводиће се од среде 15. јануара 2025. године. Током извођења радова саобраћај ће бити на овој деоници потпуно обустављен. Радови ће бити обележени адекватном саобраћајном сигнализацијом и опремом.
- Услед активирања клизишта на државном путу II Б реда број 396, деоница Поречки мост–Мироч, саобраћај се одвија наизменичним пропуштањем возила. Моле се учесници у саобраћају да поштују постављену привремену саобраћајну сигнализацију и да прилагоде брзину кретања условима на путу.
Према последњим информацијама добијеним од Јавног предузећа „Путеви Србије”, на наплатним станицама на ауто-путевима у Србији нема задржавања возила.
Према информацијама Управе граничне полиције добијеним у 07:15 сати, на граничним прелазима на путничким терминалима нема дужих задржавања. На теретним терминалима на излазу из Србије задржавања: на Батровцима и на Шиду 240 минута; на Келебији 180 минута; на Хоргошу 90 минута.