DruštvoVremeToplo vreme, uz umeren do jak vetar

Toplo vreme, uz umeren do jak vetar

Град Бор – Људи шетају

U Srbiji toplo vreme, uz jak vetar u košavskom području i planinskim predelima. Pre podne pretežno sunčano. Posle podne malo do umereno oblačno i suvo vreme. Na jugu Banata i u donjem Podunavlju južni i jugoistočni vetar sa udarima olujne jačine. U ostalim predelima vetar će biti slab i umeren. Najniža temperatura od 3 do 13, a najviša od 15 do 21 stepen.

Žuti meteo alarm je na snazi u Banatu i Pomoravlju zbog vetra. Do kraja ovog i početkom sledećeg meseca nastavlja se period natprosečno toplog vremena. Kiša se u četvrtak i petak očekuje u većini krajeva, a za vikend u brdsko-planinskim predelima. U košavskom području i planinskim predelima će duvati umeren i jak, na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno i olujni jugoistočni vetar.

U Zaječaru oblačno. Minimalna temperatura 4, maksimalna dnevna oko 13 stepeni. Duvaće umeren vetar, severoistočnog pravca. Sutra delimično oblačno. Najniža temperatura 3, najviša do 20 stepeni.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Usled očekivanih biometeoroloških prilika izvestan oprez se savetuje kardiovaskularnim bolesnicima, a u košavskom području zemlje i osobama sa osetljivim nervnim sistemom.

Razdražljivost, problemi sa snom i glavobolja su mogući kod meteoropata.

Preporučuje se adekvatno odevanje u skladu sa termičkim uslovima.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju delimično vlažni kolovozi.

Saobraćaj je umerenog intenziteta.

Savetuje se maksimalan oprez pri vožnji, jer zbog mogućih niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, postoji mogućnost pojave mestimične poledice na putevima, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura, kao i na putnim objektima.

U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona koji su učestali zbog kiša, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.

U Timočkoj Krajini putevi su delimično vlažni. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac. Vidljivost normalna, osim na prevoju Čestobrdica gde je smanjena zbog magle na 100 metara, kao i na Rtnju.

  • Do 30. juna 2024. godine, u periodu od 07:00 do 17:00 časova, izvodiće se radovi na rehabilitaciji državnog puta prvog B reda broj 37, deonica Bor – Vražogrnac. U zoni radova saobraćaj će se odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila i biće regulisan semaforima. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Izvode se radovi na državnom putu II B reda broj 398, na deonici Brusnička petlja – Brusnik (od km 17+900 do km 24+750). Tokom izvođenja radova, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Planirani završetak radova je 1. juna 2024. godine. Radovi su obezbeđeni adekvatnom sabraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Usled oštećenja kolovoza na snazi je izmena režima saobraćaja na državnom putu II A reda broj 222, deonica Kalna-Jabučko Ravnište, u blizini Babinog zuba. Saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila a postavljena je privremena saobraćajna signalizacija kao i barijere sa znacima suženja kolovoza i prvenstva prolaza.
  • Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most – Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:30 časova, na graničnim prelazima i na putničkim terminalima nema dužih zadržavanja. Na teretnim terminalima na izlazu iz Srbije zadržavanja: na Batrovcima 600 minuta; na Šidu 240 minuta; na Horgošu 120 minuta; na Kelebiji i na Gradini 60 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница