Program „Pesnički pozdrav Zoranu Radmiloviću” tradicionalno je održan kod spomenika velikanu srpskog glumišta, rođenom Zaječarcu, gde se priređuje od kada je spomenik podignut.
Vladimir Đuričić, direktor zaječarskog teatra, izrazio je zadovoljstvo što je pesmu Zoranu Radmiloviću, uz ostale eminentne domaće i strane pesnike, posvetio i dr Zoran Đerić, književnik i teatrolog. Pozdravljajući prisutne Đuričić je primetio da je kazivanje stihova posvećenih Zoranu postalo, na neki način, uvertira u svečano otvaranje Festivala.
Predstavljajući dr Zorana Đerića, Vlasta Mladenović, pesnik, urednik časopisa „Razvitak” i član Slovenske akademije književnosti i umetnosti, pored ostalog je naveo da je dr Đerić književnik, prevodilac, teatrolog i filmolog, koji je napisao, priredio i objavio više od 70 knjiga, a njegova poezija je prevođena na engleski, francuski, ruski, poljski, slovački, mađarski, bugarski, slovenački, makedonski i rumunski jezik.
Prisutni su imali priliku da čuju pesmu „Poezija i gluma”, koju je dr Zoran Đerić posvetio glumčini čije ime nosi zaječarsko pozorište.







