U sali Gradske uprave Bor održana je prezentacija projekta „Solarna energija u sistemima daljinskog grejanja”.
Sastanku su prisustvovali predstavnici lokalne samouprave, predstavnici Ministarstva rudarstva i energetike i JKP „Toplana” Bor.
Već nekoliko meseci unazad traje evaluacija ovog projekta. U prvoj fazi učestvovalo je oko 11 gradova, napravljena je selekcija i na osnovu dostavljenih podataka dva grada su se izdvojila kao najbolje plasirana i to Bor i Beograd.
Grad Bor je toplificiran više od 90 odsto što ga svrstava među najbolje rangirane za realizaciju projekta „Solarna energija u sistemima daljinskog grejanja”.
Preporuka UN da se u budućnosti što više koristi daljinsko grejanje, a sve u cilju smanjenja globalnog zagađenja.
Ono što je za Bor ovog momenta interesantno, je dobijanje tople vode na osnovu sunčeve energije. Za sada taj sistem zagrevanja vode postoji u naselju Novi gradski centar, a planovi za u buduće su da se ti kapicetiti prošire.







