Ujutro mraz i mestimično oblačno. U toku dana pretežno oblačno, u većem delu suvo, ponegde u planinskim predelima južne i jugoistočne Srbije slab sneg. Vetar slab i umeren, u planinama iostočne Srbije povremeno jak, severni i severozapadni. Najniža temperatura od -4 do 2, najviša od 0 do 3, u Timočkoj Krajini do 6 stepeni.
U Zaječaru pretežno oblačno i suvo. Umeren do jak vetar, zapadni i jugozapadni. Minimalna temperatura -2, maksimalna dnevna do 5 stepeni. Sutra umereno oblačno i svežije. Najniža temperatura -2, najviša oko 4 stepena.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Zbog očekivane biometeorološke situacije pojačane tegobe i dalje mogu osetiti srčani bolesnici i astmatičari.
Glavobolja i reumatski bolovi su moguće meteoropatske reakcije.
Učesnicima u saobraćaju se preporučuje pažnja.
AMSS
Glavni putevi u Srbiji su prohodni, ali je oprez potreban zbog mokrih kolovoza i poledice, i učestalih odrona, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Magla i niska oblačnost dodatno usporavaju saobraćaj pored reka, u kotlinama i preko planinskih prevoja, dodaje se u saopštenju.
Neprohodni su pojedini lokalni putevi na teritoriji Valjeva, Radlja, Osečine, Loznice, Banje Koviljače, Pecke, Novog Pazara, Raške i Povlena.
Zabrane za šlepere i kamione s prikolicom na snazi su na pojednim putevima na teritoriji Novog Pazara, Divčibara, Šapca, Uba, Koceljeve, Valjeva, Arilja, Požege, Jošaničke Banje i Kopaonika, Loznice, Raške i Kraljeva, Sjenice i Tutina.
Prema izveštaju AMSS-a jutros od 06:00 na graničnim prelazima nema zadržavanja ni putničkih ni teretnih vozila.







