Danas umereno do potpuno oblačno, a na severu Srbije i u Negotinskoj Krajini sa dužim sunčanim intervalima. Vetar slab i umeren, na istoku povremeno i jak, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura od 6 do 11, a najviša od 15 do 18, u istočnim krajevima oko 20 stepeni.
U Zaječaru uglavnom oblačno. Minimalna temperatura 5, maksimalna dnevna do 18 stepeni. Duvaće umeren do jak vetar, zapadnog pravca. Sutra promenljivo oblačno sa sunčanim periodima. Najniža temperatura 6, najviša oko 18 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Na većinu hronično obolelih biometeorološke prilike mogu imati relativno povoljan uticaj.
Osobama sa kardiovaskularnim tegobama se savetuje izvestan oprez.
Od meteoropatskih reakcija mogući su glavobolja i razdražljivost.
Preporučuje se umerena fizička aktivnost.
AMSS
Auto-moto savez Srbije podseća vozače da se očekuju dobri dnevni uslovi za vožnju, ali da bi trebalo da se pažljivije vozi u večernjim satima kada je hladnije, a kolovoz zbog magle ili sumaglice mestimično vlažan, što može da dovede do neočekivanog proklizavanja vozila.
Takođe, AMSS podseća da je obustava teretnog saobraćaja preko graničnog prelaza Bogojevo–Erdut za teretna vozila ukupne mase veće od 7,5 tona, a koja je uvedena 11. marta, i dalje na snazi.
Prema informacijama Uprave granične policije Republike Srbije od 5 časova zadržavanja za teretna motorna vozila zabeležena su samo na prelazima Šid i Batrovci, gde se na izlazu čeka po 180 minuta, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije.
Na ostalim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila, kao ni na naplatnim stanicama na auto-putevima.






