„Zaječarsko kulturno leto na Feliks Romulijani” nastavljeno je izvanrednim koncertom majstora frule Bore Dugića i ansambla „Vetrovi Balkana” pod vođstvom Bobana Prodanovića.
Mnogobrojna publika odlično je prihvatila kompozicije koje su izvedene i virtouza na fruli Boru Dugića i prateći ansambl posle svake muzičke numere nagrađivala gromkim aplauzom.
„Naš repertoar nije stalni, uvek pridodajemo nešto novo ili preradimo nešto staro. Muziku je teško opisati, a ukusi su različiti. Muzika se lepi za čoveka. Rečima možete mnogo toga da kažete, ali nikada ne možete da iskažete ono što vam muzika pruža“ rekao je Bora Dugić.
Pokrovitelj još jednog uspešnog koncerta na Romulijani je Grad Zaječar, a organizatori Narodno pozorište Timočke Krajine – Centar za kulturu „Zoran Radmilović” i Narodni muzej „Zaječar”, uz veliku pomoć projekta „EU za kulturno nasleđe i turizam” i nemačke agencije za saradnju GIZ.










